Friday, February 8, 2008

ikaldus


Selline lugu, et kudumis-tuhin läks kaotsi.
Kohe imelik on... Lõnga olen endale siin tublisti varunud ja vahepeal oli ikka pea plaane täis, aga nüüd siis selline ikaldus.
Möödunud suvel viimase vindi peal rase olles taas-avastasin oma kudumis-kire. Peas liikus igasuguseid mõtteid ja tee viis alatihti lõngapoodi, et mõtetele kuju anda.
Siis saabus aeg, kui lõngad hakkasid ise koju kätte tulema:) Oi, see on ikka tõeline rõõm, kui jälle seisab su ukse taga üks mees, kel koti-täis lõngu näpu otsas. Nagu jõuluvana käiks nii tihti nagu ise tellid:)
Sai lähedased kõik kudumitega üle valatud. Kõigil pereliikmetel kamsikud-mütsid-sallid. Mõnel mitu. Eelmiste aegade esemed leidsid järjest uued omanikud sõprade ringist.
Siis hakkas tunduma, et kõik on juba küllastunud.
Aga lõngad olid saanud inspiratsiooniks. Eesmärgiks omaette. Seega ei saanud ma veel vardaid nurka visata, vaid hakkasin kuduma lõngade endi pärast. Et nii ilusad ja head lõngad, kui Mammi lõngapoest tulevad, küll need millekski vajalikuks vormuvad.
Aga nüüd viimased päevad on selline tunne, et kohe üldse ei ole enam kellelegi kudumeid tarvis ja mis ma neist siis teen.
Kaks õhtut olen istunud teleka ees tühja tundega. Jube ajaraisk tundub igasugune teleka vaatamine kudumiseta.
Üks kamsik on hetkel ilma varrukateta, õlasall istub vardal. Ootavad aega, kuniks selgub, kas neid kellelegi ka vaja võiks olla.
Lõngakorv on lõngade all lookas. Aga kuidagi kurb on ta samal ajal. Sest kudujal on ikaldus (et mitte öelda kriis:)) peal.

Jään ootama, millal ikaldus lahtuma hakkab. Tahaks ikka varsti jälle vardad palgele tõsta ja oma armastatud lõngadega mõnusaid hetki veeta.
Seniks jaksu kõigile teistele kudujatele!

6 comments:

Krentu said...

Soovin, et ikaldus ruttu üle lähkeks, sest Sa inspireerid oma kudumitega tohtult! Sul on sellised suured ja korralikud tööd :)
Mul on sellisteks loomekriisideks üks heegeldatud motiividest tekk pooleli. Et kui midagi ei oska-taha teha siis võib jälle paar motiivi mitmesajast heegeldada.
Aga tegelikult tuleks hakata ju hoopis suveasju kuduma nüüd :)
Mõni heegeldatud kleit? Seelik?

Anonymous said...

Krentuga samad soovid, Su tööd on tohutult mõnusad ja ilusad:)
Mul ka praegu sama seis, ühed kirikindad pooleli ja no ei liigu. Kohe üldse ei liigu.
Aga ehk läeb üle see madalseis. Ma väga loodan. Sest mida selle tohutu lõngakuhjaga siin muidu peale hakata:)?

Päikest! Varsti on kevad!
Eowyn

Sirliiz said...

Ei, ei, ei - ei mingit ikaldust, nii imelise lõngakuhja ja kaunite kudumite juures peab see küll olemata olema!

Kiireid vardaid ja palju ideid;)

Muhv said...

ma tean, mida sa tunned :)
aga nagu Krentulgi, on mul selleks puhuks motiiviteki heegeldamine. ei mingit loomisvalu ega hirmugi, et töö eest otsa saab.

Anonymous said...

mul oleks küll siin pisikesi sõpru pakkuda, kes küll suurte sõnadega tänada ei oska veel, aga kelle emal oleks küll hea meel :)

noh kui me kokkuleppele saame... :)

samas naudi veel see paar viimast kuud, sest varsti tuleb turvatöötajaks hakata ja siis ainult unistad kudumisest :)... nagu mina siin...

Inga said...

tääänud kõigile ergutuste eest:)
tasapisi lahtub... vaikselt liigutan jälle väikesel hulgal vardaid... eks siis saa varsti näha, kas miskit tolku ka kasvab:)
tänud veelkord toetuse eest!