Thursday, April 23, 2009

Arizona Kuld / Arizona Gold

Minu päris esimene ise kootud linik. Arizona kuld (nii on lõnga värvi nimetus) Eesti laual:)
Mõeldud on ta meie söögitoa lauale teise lina peale kaunistamaks. Kuid saan ka kasutada kummutil või miks mitte kanda õlasallina.

Põhiosa muster on ühest Rowani ajakirjast "Anice shawli" nimelise salli koekiri. Otsad punusin oma peast.

Lõnga soetasin e-bayst, Yarn-Barn'i nimelisest poekesest. Etiketti lõngal küljes ei olnud, aga veebipoe info kohaselt peaks see olema meriino villa ja siidi segu. Käe all tundus üsna puuvillane:) Sellise kudumi punumiseks sobib ta minu arust suurepäraselt.
Kudusin nr 5 vardaga.

This is my very first selfmade tablecloth (doily?):) Arizona Gold (this is how the yarn shade is called) on Estonian table.
I designed it for our dining table. But I can use it also on tallboy or why not as a shawl.

Main section of the stichpattern is from Rowan magazine pattern called "Anice shawl". Endings knitted by my own vision.
The yarn came from e-bay, shop called Yarn-Barn. There was no label on, but they say its merino wool and silk. Under my fingers it rather felt as a cotton, but Im not an expert:) Although for my work it suited perfectly!
I used needles 5mm.

Tänud külastamast!
Thank you for stepping by!

20 comments:

LIINA said...

Imeline mõte, imeilus värv ja väga kaunis teostus nii kududes kui pildistades.

viki said...

Wow...mulle meeldib see värv, ta on mõnusalt tagasihoidlik ja sobib sedasi parem, oleks see olnud midagi erksamat oleks vast liig olnud, aga tõesti ilus tulemus ja jälle, megailusad kaadrid :D Nagu kutse kohvile ;)

Kristi said...

Ilus! Rohkem ei ole lihtsalt sõnu vaja.

Yllep said...

Väga kaunis ja pilkupüüdev! Lausa kutsub sinna lauaäärde istuma...

Muhv said...

Imekena! Juba ainuüksi piltide pärast tasus sinu järjekorde üllitis lemmikutesse panna (seal võiks kohe selline funktsioon olla, et kõik su tööd automaatselt sinna lähevad). Ma täiega naudin su pilte, alati! Kui ma muidu lösutan siin arvuti taga poolpikali, jalad lauanurgal, siis sinu pilte sätin end vaatama korralikult istudes, et saaks kohe nina vastu ekraani panna ja kõik pisemadki detailid üle vaadata. Ma iga kord mõtlen, et need pildid lausa "räägivad". Fantastiline. Küll tahaks ise ka nii pildistada osata, kuigi minu puhul pole asi ainult tehnilises suutmatuses, ma ei oskaks iial sellist "lugu" fotodesse panna... Ja kuigi ma kiitsin siin taevani pilte, siis otseloomulikult on linik ise ka suurepärane, mu meelest teeb see kuldne värv asja just luksuslikuks.

Inga said...

tänud, Liina, Viki, Kristi, Ülle!
suur aitähh Muhv, pika sõna eest! Eks see pildimaterjal peakski kõnetama. Alati ei õnnestu, aga loodetavasti ikka aegajalt õnnestub kedagigi kõnetada:) Visuaal tekib peas juba asja kududes, vahest ka juba enne, kui kudum vardale loodud;) Mõnd asja on lihtsam pildistada, teist keerukam. Ilmselt sõltub ka sellest, millise kontakti ma ise oma kudumiga tegemise ajal saan.
Täna lõin uue kudumi vardale ja juba rääkisin oma ihufotograafist tütrele, kuis seda võiks ühel päeval üles võtta. tüdruk ütles seepeale, et tee ikka enne asi valmis:)

Anonymous said...

Very nice!
I wonder how you can knit that fst!!!!! Do you ever go to sleep!!;) Marijgje

Inga said...

Thank you Marigje:) Sleeping is second-best thing for me:) I do sleep a lot! But I have to admit, that I do prefer to knit instead of cleaning up in the house and garden all day around;)
My baby-son's coming has been a real blessing for my knitting-addiction:) never before I havent had a drive like this!

Helen said...

Imelise kuldsed pildid!!!
Aga mida tähendab - otsad punusin? Mis mõttes punusid? :)

Katrin said...

Imeilus ja tõeliselt kuldne! Sellised pildid võiksid luks-hotelli kodulehel olla :) Oh, ja kook on ka ahvatlev ;)

Inga said...

Tänud, Heleena! mina kasutasin sõna "punuma" antud kontekstis sõna "kuduma" sünonüümina:)
tänud, Katrin!

Helen said...

Ahaa, ma juba kujutasin ette, et mingi uus popp idee ääre lõpetamiseks. :)

Devon said...

Beautiful work! I love that color.

Anonymous said...

kui ilus! :)

Inga said...

thanks you, Devon!
rõõm, Gerly:)

Tuulike Kivestu-Rotella said...

No olen jälle sõnatu! Tõeliselt kaunis ja uhke lauakaunistus! Värv annab sellele kudumile veel omapoolsed tugevad plusspunktid.

Inga said...

tänud, Juulike!

kriuks2 said...

võrratud pildid:) ja laudlina on multifunktsionaalne(linik, õlasall jne.) ja imekaunis :)

Inga said...

aitähh, kriuks!

Anonymous said...

Das Bettelarmband existiert als thomas sabo online Schmuckstück bereits seit Jahrzehnten. sabo schmuck Ursprünglich wurde es getragen, um sich von nahestehenden thomas sabo charm Menschen Anhänger „zusammenzubetteln“ und dadurch ein Schmuckstück zu besitzen, thomas sabo glaube liebe hoffnung das eine ganz persönliche Geschichte erzählen konnte. Nicht selten wurde es weiter vererbt thomas sabo und immer wieder in jeder Generation mit neuen Anhängern erweitert. thomas szabo Auch heute noch ist das Bettelarmband ein sehr beliebtes Accessoire. thomas sabo armbänder Und auch heute noch verbirgt es oftmals schmuck thomas sabo ketten Geschichten in sich, die eine ganz persönliche Bedeutung für seinen Träger bzw. seine Trägerin haben. Die einzelnen thomas sabo onlineshop Anhänger, die man an das Bettelarmband anbringen kann, können ganz unterschiedlichen Ursprungs sein. Einige thomas sabo ohrschmuck kauft man sich vielleicht selbst, andere lässt man sich von lieben Mitmenschen schenken und verbindet so mit dem Anhänger immer eine schöne Erinnerung.