Sunday, March 18, 2012

Öösinine - Haapsalu räti ainetel. Midnight blue - on the path of the "Haapsalu scarf"

Kui mina oma "Haapsalu räti" raamatu Jõuluvanalt kätte sain, siis kõiksepealt tuli kohe tahtmine kõik pooleli olevad ja eesseisvad kudumid kõrvale lükata ja hakata otsast rätte kuduma.
See raamat on järjekordne tõeline kuduja piibel Saara kirjastuselt. Tänud neile tublidele naistele, kes selle tänuväärse töö on ära teinud!

Pidin ikka end kõvasti pidurdama, et ruumi teha esimesele katsele sellest raamatust innustatuna.
Ilmselt nagu minu kudumite sõbrad juba teavad, päris autentseid Haapsalu salle veel minu vardast tulnud ei ole. Ja suure tõenäosusega ka ei tule.
Olen ikka võtnud omale vabaduse oma elu mugavamaks ja lihtsamaks teha ning "reegleid" rikkuda.
Nii ka seekord.Modifitseerisin "Südamekirjaga rätti", mitte küll nii õnnestunult, kui oleksin tahtnud:)
Kuna ma kudusin (täiesti süümepiinadeta) kokku mohääri-siidiseguse lõnga "drops lace" otsaga, kasutades selleks 3,5mm vardaid, siis ilmselgelt pidin ma silmade arvu kahandama ning sellest johtuvalt jäi salli kõige ülemine mustri osa üsna miniatuurseks, mistõttu oleksin võinud valida sinna kas päris tühja pinna või siis lihtsalt pikkida paar nuppu siia-sinna.Nii ambitsioonikas ma olin, et vahetasin ülemise kirja ühe nupuga kassikäpa kirja vastu. Sellesse kirja ma armusin esimeset pilgust ja jäägitult. Ehket seda saab lähiajal mu kudumites veel ja veel näha;)

Põgusalt sai juba tehnilist poolt ka mainitud, siin siis täpsemalt.
Lõngad:
Drops Lace, must, u 1 tokk.
BBB Soft Dream, tumesinine, 3 tokki.
Mõlemad lõngad pärit Käsitööjaamast. Rõõm tõdeda, et neil on nüüd ka veebipood avatud, mis servast servani Dropsi lõngu täis!
Varras 3,5mm.

See öösinine rätt on saadaval! Vaata minu Etsy poest.

Suur tänu läbi astumast!From the moment I received my "Haapsalu scarf" book as a christmas gift, I have been itching to just start from the beginning and knit those glorious scarves one-by-one.
Im very grateful to those women, who have made a great job and given us, knitters, such thankworthy material to work with!

Well, but I had to tame myself and finish my knits on needles first.
As you all have seen and probably know already, I am not the one who knits anything one-by-one. Its just cause I am very lazy and easy knitter:) Most likely you will never see original "Haapsalu shawl" from my needles.
I do like to modify things and break "rules" to make knitting appealing for myself.
So did I this time.
Took "Scarf with Heart Pattern" and made it my way. I love those patterns with sections:)
As I dare to take 2 ends of yarn and 3.5mm needles, there is a need to make some changes:) Had to cut amount of the stitches almost to a half and so lost quite a big part of the upper pattern.
From what I see now, that it could have been plain surface or just a few nupps here and there for the upper part, just cause the middle pattern took so much space on my scarf.
But it still looks beautiful - in my opinion:)
Although, I love this pattern I used on neck-area - fell love from the first sight, meaning you will see it now and again in my knits for sure:)

Technical information.
Yarns:
Drops Lace (alpaca and silk), black, approx 1 skein.
BBB Soft Dream (mohair and silk), dark blue, approx 3 skeins.
Needles 3.5mm.

This scarf is available. Check from my Etsy shop!

Thank you for visiting my blog!

18 comments:

berenike said...

tõsiselt kaunis! Really, really beautiful! Drops Lace is great yarn too!

Anna said...

Witaj
Chusta jest przepiękna!
Pozdrawiam
Anna

Anonymous said...

Võrratult kaunis! Imeline! Tõeliselt kena! peen muster ja ilus värvitoon! Ma nägin Teid Komeedis paar päeva tagasi.

Krentu said...

Mulle ka see kassikäpa kiri nii meeldib! Nupuga ja nuputa, mõlemad :)
Ja tead, ma alati mõtlen, et kuidas Sa RAATSID kahte lukslõnga kokku kududa... Mul on nii ületamatult raske see. Raske üleüldse kahte lõnga kokku kududa ja eriti veel selliseid luksuslikke :) Ei tea mis kiiks see on, lõngast mul ju puudust pole:)
Räti raamatust võlus mind Väikeste Kirjadega rätt, mis mul varrastel on.... Aga no seal oli muidugi neid ahvatlusi palju...
Südamekirja rätt mind raamatus niiväga ei köitnudki, aga Sinu oma on küll nii ilus!

Anna said...

Väga ilus intensiivne värv! Mohäär + peenvillane/peenike meriino on päris hea kombinatsioon. Pehmus säilib, kuid rätik püsib vormis ja ei ole liiga lörr. Nüüd midagi teoreetilist laadi: tradistsioon elab siis, kui sellesse ei suhtuta dogmaatiliselt, modifitseeritakse, tõlgendatakse:). Nii et suurepärane tulemus!

Inga said...

suur-suur tänu lausutud lahkete sõnade eest!

Eveli, konkreetse salli puhul juhtus see kokkumäng mul seepärast, et plaan oli proovida Drops Lace lõngast teha sall, kuid minu jaoks osutus see liiga lödiks lõngaks. Mistõttu pidin talle iseloomu lisama. Selleks saigi mohääri-siidisegune võetud.
Aga jah, luksus luksuse otsa - seda ma olen ikka ja jälle harrastanud:)

Aitäh, Anna, eriti selle teoreetilise osa eest;)

Jaanika said...

Võrratu iludus!

Unknown said...

It‘s excellent!

Merilin said...

Väga ilus ja peen teostus ,sall on väga suursugune ja luksuslik :D

Inga said...

ma tänan!
thank you!

Anonymous said...

Väga kaunis! Sinu töid vaatates tundub, et nii kui Sa vardad kätte võtad, nii asi valmis saab. Huvi pärast võib teinekord "tehnilise info" alla ka salli kudumiseks kulunud aja kirja panna. Õnne ja edu! Maarja

Ruta said...

Võrratu tulemus! Selline tumesinine/öösinine on väga salli värv. Noh mul on selline kiiks, et mõni värv nagu sobib pitssalliks ja teine jälle väga ei lähe.
Ja ma jagan 100%-lt seda seisukohta, et päris traditsioonilist Haapsalu salli minu "sulest" ka ei tule, sest ka mina armastan minna lihtsama vastupanu teed - eriti veel kui tulemus sellest ju absoluutselt ei kannata! Pigem saab paremgi (ma pean silmas õmmeldud versus üleskorjatud silmad näiteks)
Sain praegu Sinu sallist jälle veel hagu juurde ja lähen kohe oma kümnendat kuduma.

Anonymous said...

Soooo Beautiful.
Geer,
Regards from The Nedherlands

Inga said...

suur tänu, Maarja!
selle ajakulu kohta - selle salli kudumisele kulus mul nii 5-6 päeva. Kuid sinna tuleb juurde arvestada mustri ringi nokkimine, viimistelmine, niiet üks nädala jagu kulub sellise salli valmimisele minu "töökojas":)

aitäh, Ruta!
ma olen paar salli teinud servapitsi külge õmmeldes ja ausalt öeldes, mulle meeldib sedasi kootuna serva tulemus rohkem - eriti peale servasilmuste korraliku väljavenitamist.
Mida mina pigem silmas pidasin "traditsioonilise" all, on varda- ja lõngajämedus. Ma olen liiga kannatamatu ja peas on tohutu uute kudumi-ideede "rush", et ma ei suudaks vist nii peent salli valis kududa:) Lihtsalt, sellele kuluks ju rohkem aega, kui minu "leiutistele" ;)

thank you, Geer! Cheers to netherlands!

Kairi said...

Väga, väga kena kudum!!! Ja tumesinine on nii salapärane ja müstiline värv.. Ning ei saa mainimata jätta, et Sa ise oled täpselt sama kaunis seal räti juures, väga armas oli mütsita pilte vaadata ;)

Inga said...

aitäh, Kairi! Jah, mütsita pilte pole siin vist juba üle poole aasta näha olnud;)

Michele said...

Oh. My. Goodness - I actually gasped when I opened your page. How incredibly beautiful!!!

Inga said...

thank you so much, Michele!
greetings!