Friday, August 17, 2012

Üks linane kleidijupp. A-linen-dress.


Veel enne suve lõppu kukkus vardalt üks kleidijupp. Ma ei ole palju kleite kudunud. Mulle meeldivad kootud kleidid, kuid mu praktiline meel on ikka kuklas häält teinud: venib välja, mängib, ei hoia.
Aga tuli tuju üht lihtne kleit valmis nikerdada. Nii mõtlesin, et proovin siis linasest.


Mingisugust instruktsiooni ega mustrit mul aluseks ei olnud. Oli mõte, et peaks jooksma külgedel piki miski triip. Nii said need kaks pitskudet omavahel kokku ning kleit arenes. 
Punktiks lisasin servadesse pahempidist pinda ja olemas.Kui ma nüüd järgmist hakkaks kuduma, siis püüan enda jaoks meelde jätta, et keskkohta pole mõtet ära fikseerida - juba ongi see seelikusaba raskuse all minu jaoks liiga madalale veninud. Eks vööga annab seda veidi kohendada, aga oleks olnud targem teha ilma selle  triibuta.


Lõng Katia Linen. Liannist. 
Varras 3,5mm.
Pilti tegi Loore.
Tänud läbi astumast!


I have been always thinking, that knitted dress is not very good idea, just cause it doesnt keep a shape and goes off very easily. Well, I am a big lover of wools, not so much of cotton. But now I had a mood to knit a dress and it seemed safer to pick linen for this.
So, here it is. Generally Im quite pleased with this garment, just should have seen, that it is not a good idea to knit a waist part this way. As it already is bit off from right spot:)
At least, there is something to keep in mind for a next time;)
Yarn is Katia Linen, needles 3,5mm.
Photos taken by Loore.
Thank you!

11 comments:

Krentu said...

Väga armas kleit :) Imehästi ka sobitatud kõige muuga. Kootud kleiti tahaks ma ka teha aga minu praktiline meel kuklas keelab teha kootud/heegeldatud seelikuid, sest neid on nii raske kombineerida :) Mul üks on ja jube harva kannan...

Neulisti said...

The dress is just beautiful!

klaaspärlimäng said...

Superäge!!! Nii lahe mõte tehagi täiesti läbipaistev kleit. Pean vist sellise endale ka kunagi tegema...
Seelikute osas olen täiesti Krentuga nõus. Mul ka üks heegeldatud seelik, mida pole kordagi kandnud. Aga mõni kleit peab ikka olema. Möödunud talvel suure kõhuga oli üks villane kleit asendamatu, sukkpükse oli kergem rasedale leida kui spetsteksaseid.

Heli said...

Hea, et vastu hakkasid! Nüüd on Sul imeline kleit, mida võid aastaid kapist kandmiseks välja tuua. Imeilus hall jälle.

Kairi said...

Nii kena kleit! Ja mis imeline juuksevärv! :)))

Pilvi said...

Väga lahe! Ise ei ole ka kootud kleiti või seelikut üritanud teha, tundub, et heegeldatud hoiavad igast lõngast paremini seljas.

Michele said...

Wow!!! Incredible fit and love love love the overall pattern.
With regards to the drooping waistline, I think if you belt it all should be fine.
Lovely seeing you in this gorgeous dress.
Michele

Ingi said...

Õnnestunud töö, näeb igal juhul väga hea välja. Suhtun ise ka kootud kleitidesse ebalusega, just väljavenimise mõttes. Kasutasin muide oma viimases kampsunis peaaegu sama mustrit (seda palmiku moodi).

Inga said...

aitäh-aitäh-aitäh, hea sõna eest!
thank you, so much:)

MADLINE said...

Wonderful picture, and dress of course too. I like it so much.

Inga said...

thank you, Madline!